Bílé zuby

Stále více mužů a žen se začínají ve velkém zajímat o svůj vzhled. A to nejen z pohledu oblečení, vlasů a pleti. Ale také v poslední době z pohledu krásných svěžích a bílých zubů.


Mezi příčiny zažloutlých zubů patří jak ty, za které si můžeme v průběhu života sami, tak i ty, které zdědíme. Sami si zažloutlé zuby zaviňujeme obecně nezdravým životním stylem, nadměrnou konzumací čaje, červeného vína a sladkostí. Mezi hlavní příčiny ovšem patří cigarety a pití kávy. Na druhou stranu můžeme žluté zuby zdědit také od našich předků. Jako jedna z příčin se také uvádí konzumace velkého množství antibiotik, především z dětství.


Nyní už tedy víme ty nejběžnější příčiny poškození zubů, ale co jim na druhou stranu svědčí? Pokud nechceme mít vyloženě skoro bílé zuby, zdůrazňuji skoro bílé, protože bílé jako čistý list papíru si pravděpodobně nebudete schopni pořídit. Tohoto luxusu využívají jen ty největší celebrity, které si to mohou bez problémů dovolit. Pokud chceme alespoň přijatelně bílé zuby, máme několik možností, jak toho dosáhnout. Aby byl výsledek viditelný, budeme muset ve většině případů investovat do různých metod, které by nám v cíli měly přinést bílý úsměv.


Pokud ovšem nechceme podstoupit léčbu zubů přímo u zubaře, či podomácku používanými preparáty a chceme je udržovat pouze přirozené, máme zde několik velice jednoduchých postupů. Mezi ně patří pro inspiraci konzumace ovoce a zeleniny, žvýkání a vyhýbání se nadměrné konzumaci již výše zmíněných produktů. Ovoce, zelenina a žvýkání mají ve většině případů za důsledek to, že pomáhají z našich zubů odstraňovat povlak, který by mohl následně ve větší míře vést právě k zežloutnutí zubů.


Pokud se rozhodneme, že pouze zdravý přístup k našim zubům nám nestačí, můžeme se svěřit do rukou novodobé medicíny. Ta nám nabízí nepřeberné množství možností. Hlavní rozkvět tento typ léčby zažil ve Spojených státech, odkud je k nám dovážena i většina produktů. Po našem rozhodnutí, zda využít tuto léčebnou cestu, se budeme muset dále rozhodnout, zda tuto cestu podnikneme sami, s přípravky, které si nakoupíme domů. Nebo jestli se svěříme do rukou specializovaných zubařů. Nejzávažnější hledisko v rozhodování je finanční stránka. Pomoc lékaře stojí většinou několikanásobně více. Nutno ovšem dodat, že tato volba bývá o mnoho účinnější a bezpečnější.


Pro domácí léčbu nám trh nabízí různé speciální pasty, bělící pásky a násady s obsahem peroxidu. Internet je také přesycen různými návody, jak dosáhnout bílých zubů například pomocí prášku do pečiva, či jinými zpochybnitelnými metodami. Ale těmto způsobům léčby byste se měli raději vyhnout a dát na prověřené produkty. Tedy alespoň pokud si nechcete své zuby znehodnotit do konce života.


Při lékařské léčbě si budete muset většinou sáhnout hlouběji do kapsy. Ale tyto způsoby bělení jsou již velice propracované a konečný výsledek bude v drtivé většině velice přívětivý.


Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv cestu k bílým zubům, svět okolo Vás si toho jistě všimne a náležitě to ocení.  
 

3D WHITE

Bělící pásky Crest 3D White PROFESSIONAL EFFECTS

Bělící pásky Crest 3D White INTENSIVE PROFESSIONAL EFFECTS

Bělící pásky Crest 3D White ADVANCED VIVID